Κύπελλο Ελλάδας: Παναθηναϊκός - Κισσαμικός 3-0

Καθάρισε την πρόκριση στο δεύτερο ημίχρονο

Ο Παναθηναϊκός είχε την υπεροχή τόσο στο πρώτο μέρος όσο και στο δεύτερο. Στο πρώτο 45λεπτο όμως δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά έχοντας μόλις ένα σουτ προς την εστία του Κισσαμικού.

Ήταν λογικό ο Μαρίνος Ουζουνίδης να ζητήσει από τους παίκτες του να ανεβάσουν τους ρυθμούς στο δεύτερο 45λεπτο και να προσπαθήσουν να πετύχουν το πρώτο γκολ που θα άνοιγε την άμυνα των φιλοξενούμενων.

Αυτό έγινε στο 49' με τον Μπεργκ στην πρώτη φάση που πήρε σωστά την μπάλα να σκοράρει ενώ στη συνέχεια ανάλαβε δράση ο Λέτο. Ο Αργεντινός μπήκε στο 59' και στα λεπτά που αγωνίστηκε ήταν εξαιρετικός πετυχαίνοντας δυο γκολ (
74'-90' ) και έχοντας πολύ καλή απόδοση και δείχνοντας σπουδαία διάθεση.

Πηγή sport24.gr
Loading... Παρακαλώ απενεργοποιήστε το Adblock!
Κύπελλο Ελλάδας: Παναθηναϊκός - Κισσαμικός 3-0 Κύπελλο Ελλάδας: Παναθηναϊκός - Κισσαμικός 3-0 Reviewed by Sakis P on 1/12/2017 Rating: 5