Η ΑΕΚ έχασε 0-1 από την Σεντ-Ετιέν και αποκλείστηκε

Μια ευκαιρία και ένα γκολ έκαναν οι Γάλλοι της Σεντ-Ετιέν απέναντι στην ΑΕΚ, στο ΟΑΚΑ (0-1), αλλά πήραν την πρόκριση για τα play-offs του Europa League.

Το πρώτο της φετινό γκολ μετά από 563 λεπτά δέχθηκε η ΑΕΚ. Αλλά ήταν αρκετό για να την αφήσει εκτός Ευρώπης. Και ας ήρθε στη μια από τις μόλις δυο ευκαιρίες που έκανε η Σεντ-Ετιέν στο Ολυμπιακό Στάδιο. Η ΑΕΚ έχασε με 1-0 και έμεινε εκτός Ευρώπης. Παρόλο που και στην ρεβάνς, πάλεψε στα ίσια απέναντι στην Σεντ Ετιέν. Άλλωστε και πάλι η ΑΕΚ έχασε πολλές ευκαιρίες. Ειδικά το γκολ που έχασε ο Μπαρμπόζα στο πρώτο ημίχρονο, είναι απ’ αυτά που δεν χάνονται.

Αφήστε που η ΑΕΚ πριν καν ξεκινήσει το ματς, έχασε τον Γιόχανσον που δεν κατάφερε τελικά να αγωνιστεί. Οι κιτρινόμαυροι το πάλεψαν, το κυνήγησαν αλλά τελικά αποκλείστηκαν. Όμως το χειροκρότημα των 35χιλιάδων οπαδών της ΑΕΚ μετά το σφύριγμα της λήξης, ήταν η απόδειξη του πόσο πολύ το πάλεψαν οι παίκτες του Κετσπάγια.

Πηγή sport24.gr
Η ΑΕΚ έχασε 0-1 από την Σεντ-Ετιέν και αποκλείστηκε Η ΑΕΚ έχασε 0-1 από την Σεντ-Ετιέν και αποκλείστηκε Reviewed by George S on 11:22 μ.μ. Rating: 5